Naszą misją jest dostarczanie najlepszych produktów organicznych, naturalnych i ekologicznych dla najbardziej wymagających klientów. Chcemy szerzyć wiedzę na temat produktów naturalnych i organicznych wśród konsumentów i prowokować do eksperymentowania z naszą ofertą. W ONEORGANIC znajdziesz asortyment w odpowiedzi na różne potrzeby – między innymi rozbudowana jest oferta dla wegan. Proponujemy produkty tylko ze sprawdzonych źródeł, często posiadające certyfikaty gwarantujące najlepszą jakość. Naszą inspiracją jest zdrowy, ekologiczny tryb życia. ONEORGANIC powstał z połączenia naszych pasji i obserwacji trendów na światowych rynkach kosmetycznych. Życzymy Państwu ciekawej podróży po świecie kosmetyków naturalnych i zapraszamy do grona ekologicznie świadomych konsumentów.

Kosmetyki naturalne /ekologiczne/ to kosmetyki wytworzone  ze składników pochodzenia naturalnego głównie roślinnego i surowców mineralnych nisko przetworzonych. Dopuszcza sie stosowanie produktów pochodzenia zwierzęcego, pod warunkiem jednak uzyskania tych składników z poszanowaniem otoczenia, bez szkody dla zwierząt – np śluz ze ślimaków w naszym kosmetyku All in One Green Energy Organics jest pozyskiwany poprzez proces masażu światłem tylko od osobników starszych niż dwa lata. 

Kosmetyki organiczne /nazywane także BIO/ przynajmniej w 90% muszą być wyprodukowane ze składników naturalnych pochodzenia organicznego.  Nie mogą zawierać syntetyków. Są wytwarzane przez gospodarstwa ekologiczne, z roślin nie modyfikowanych genetycznie, bez użycia pestycydów i nawozów sztucznych. Są konserwowane wyłącznie składnikami naturalnymi np. olejkami eterycznymi. Ich produkcja odbywa się w poszanowaniu środowiska naturalnego. W żadnym razie nie są testowane na zwierzętach.

Warto z uwagą sprawdzić skład produktu. Ważna jest kolejność zamieszczenia składników np. Jeśli producent deklaruje zawartość oleju arganowego w swoim kosmetyku warto sprawdzić, na którym miejscu w kolejności w składzie występuje rzeczony olej arganowy.  Im wyżej składnik jest na liście, tym więcej go w naszym kosmetyku. W ofercie ONEORGANIC mamy produkty jednoskładnikowe – np. Oleje do ciała, twarzy czy włosów, które zawierają 100% czystego oleju .

Produkty naturalne i organiczne mogą mieć certyfikaty nadawane przez organizacje, które sprawdzają czy produkty zostały wyprodukowane w poszanowaniu bardzo restrykcyjnych zasad.